rainy_lily: (summer)
[personal profile] rainy_lily
я останнім часом якось втомилася облизуватися на стільки хороших речей, які не можна купити в Україні. якісні нитки для в'язання замість турецької гидоти. цікаві і сучасні книжки англійською за адекватною ціною. тепер, схоже, до списку додасться ще й косметика, якою ми з мамою користуємося. моє кримське мило і мамину косметику тепер будуть виробляти у іншій країні, привіт пошта росії...(( хоча, сподіваюся, тих кілька магазинів, до яких у Львові привозили кримську продукцію, не закриють і не припинять возити.

натомість мене негативно дивує зростання кількості всіляких магазинчиків з еко-косметикою, де практично нічого крім російських Organic Shop і Natura Siberica не знайти. навскидку - "Майя" на Городоцькій, кіоск у "Скрині", в "Кінг Кросі", магазин "Стиль" на Ференца Ліста і "Сніжана" на Дорошенка. в передостанньому, щоправда, є "Царство ароматів", а у "Сніжані" давно не була. але повальна кількість цієї косметики попри начебто органічне походження дуже насторожує. ну і відгуки в неті не найкращі. натомість українське хороше у нас годі знайти. поки згадала тільки про "Срібні джерела" на Бандери - то такий магазин-аптека, там дуже багато всякого, косметика, ефірні олії, навіть еко-макарони і клітковина - і українського, і певно що російського, і болгарського, і бознаякого ще. своє мило, отаке як на першому фото, у Львові не зустрічала ніде. натомість друге, від "Дому природи" - багато де, але Карпатське з чорницею їхнє мені не підійшло.
1385309498 ch

ще пишуть, є фірмовий магазин "Царства ароматів" на Джерельній, треба буде сходити. але загалом уся ця ситуація мене не радує, кажіть, хто що знає про хороші магазини з всякими органічними, натуральними косметичними засобами, класно якщо українськими і якісними. бо я чесно втомилася від засилля натурисіберіки і органікшопу. можна інтернет-магазини.

ну а поки напишу внєзапно про макарони. ми з мамою ходили недавно на виставку у Палац Спорту (де знову ж таки ціла купа органікшопу) і по дорозі назад зайшли в магазин "Темп". оскільки ми падкі на все корисне, то затарилися олією льону, яку давно хотіли спробувати. а потім на товарній стійці я побачила коричневі макарони, отакі:

zdor2-05-250x314
з виробником - фірмою "Мак-вар" я знайома давно, ще з часів роботи у харчовій газеті, бачила їх на спеціалізованих виставках. залишити такі макарони на полиці я не змогла, тим більше, що на житнє борошно я теж падка, хоча мені багато його вживати не можна - і тим, у кого гастрит-проблеми з кислотністю, теж.

макарони мають кислуватий смак, ну і взагалі - хто пік із житнього борошна, знає цей смак. мені подобається. але є мінус - швидко розварюються, якщо не вслідкувати - на упаковці пише, що варити 2-4 хвилини, а після 5-ти у вас вже буде житня каша, а не макарони) не знаю, чи така розварюваність - результат великої кількості житніх висівок чи поганої якості - я не експерт, мені важко сказати. хоча якщо подумати, то виходить, що у таких макаронах невелика кількість клейковини (не плутати з клітковиною. клейковина - це глютен, білок, на який у деяких людей алергія, а клітковина - це залишки рослинних клітин, вуглеводи), яка і відповідає за те, щоб макаронина не розварювалася. наприклад у макаронах з твердих сортів пшениці клейковини багато.

словом, буду купувати ще такі макарони, пробувати, бо гірше мені від них не стало:) 500 г у "Темпі" коштувало біля 9 гривень, шо зовсім недорого - але це і зрозуміло, плюси українського виробництва. також бачила ці макарони у згадуваних вище "Срібних джерелах".

і до теми: буду вдячна за інфо про те, де зараз у Львові, крім "Ашану", затаритися несезонною, але свіжою зеленню типу м'яти, базиліку і тим'яну. Шувари якісь, нє? бо я на Шуварі була всього кілька разів в житті, геть не знаю, шо там і де. а заодно буду шалено втішена інфі про те, де купувати у Львові всякі цікаві крупи типу кіноа, зеленої гречки і несезонні овочі, типу кабачків, так шоб не нашпиговані дико хімією? є в нас таке? вегетеріанські магазини, таємні товариства здорової їжі?... сильно сумніваюся, але щиро сподіваюся на їх існування)))

Date: 2014-03-22 10:50 pm (UTC)
From: [identity profile] auravera.livejournal.com
Хочеш спробувати мого мила? Воно гарантовано зроблено в Україні:)

Date: 2014-03-22 10:52 pm (UTC)
From: [identity profile] mozhevilna.livejournal.com
Вегетаріанський магазин був на Лисенка, там ще можна було звмовляти, щоб привезли щось, чого в них не було в наявності. З української органічної косметики, чула, хвалять "yaka" - сама хочу спробувати.

Date: 2014-03-22 11:09 pm (UTC)
From: [identity profile] rainy-lily.livejournal.com

читала, що той магазин закрили наче( за пораду дяк, буду дивитися)

Date: 2014-03-22 11:11 pm (UTC)
From: [identity profile] rainy-lily.livejournal.com

:) а ти робиш мило з чебрецем, оліями троянди чи чайного дерева? бо експериментальним шляхом доведено, що моє лице сприймає тільки їх.

Date: 2014-03-23 09:15 am (UTC)
From: [identity profile] auravera.livejournal.com
Я їх можу додати на твоє бажання, наразі можу дати спробувати одне мильце без ефірок взагалі. Воно багато-кому підходить для чутливої шкіри, і навіть в той самий склад можна додати ефірок, яких схочеш.

Date: 2014-03-23 04:42 am (UTC)
From: [identity profile] dyvno.livejournal.com
Про вег- магазини, з нового (там і крупи є) - на Шопена, 8 (http://vk.com/freedomteamfood), але ніяк туди не втраплю. Зелень-салати на Привокзальному є маленькі точки, але краще сезонну брати, а базилік влітку на балконі добре росте :)
Про неукраїнське але органічне мило:
Раніше на iherb.com часто косметику брала (таким вмиваюся http://www.iherb.com/Nubian-Heritage-African-Black-Soap-Bar-5-oz-141-g/11242#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=black%20soap&rc=48&sr=null&ic=1), але з теперішнім курсом долара: (
Edited Date: 2014-03-23 06:38 am (UTC)

Date: 2014-03-27 07:56 am (UTC)
From: [identity profile] rainy-lily.livejournal.com
дякую, Шопена якраз недалеко від роботи, треба буде забігти)
таа, 20 грам за більше ніж 30 грн трохи задорого, але чула, що чорне мило досить кльове.

Date: 2014-03-23 09:29 am (UTC)
From: [identity profile] rainy-lily.livejournal.com

давай тоді спробую. напишу деталі у фб)

Date: 2014-03-23 12:35 pm (UTC)
From: [identity profile] auravera.livejournal.com
гаразд)

Expand Cut Tags

No cut tags

Most Popular Tags

Style Credit

Page generated Sep. 23rd, 2017 09:41 pm
Powered by Dreamwidth Studios
June 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 2014