rainy_lily: (Default)
[personal profile] rainy_lily
нарешті настала ця прекрасна пора, коли на обід я беру собі тільки салат і наїдаюся ним, коли в 9 ранку я не відчуваю себе дико голодною, коли ввечері, приходячи з роботи, не вмираю за їжею. літо) і дуже до речі трапилася книжка Вікторії Бутенко "Зелень для жизни" про користь зелених коктейлів і власне зелені. авторка - сироїд зі стажем, а коли цей спосіб харчування теж став не повністю її задовільняти, почала шукати корінь проблеми. і зрозуміла, шо просто мало їсть зелені, а більше - смачніші фрукти і овочі. коктейль, зроблений у блендері з води, зелені і фрукта, виявився ідеальним у плані поживності і користі. Вікторія не голослівна: мені дуже сподобалося, що у книжці (зовсім невеликій за обсягом - 60 вордівських сторінок без додатків), буквально розжовано і дуже простою мовою пояснено, як зелені коктейлі впливають на кислотність шлунку (і шо взагалі таке та кислотність), скільки білків містять і принцип засвоєння організмом амінокислот, з яких складаються білки, що таке pH крові і як він впливає на розвиток раку, що таке хороший і поганий холестерин... словом, багато корисної інформації, почерпнутої з наукових джерел (авторка сама науковець), яку можна прийняти на віру, якщо ти не біолог, можна знову перечитати підручник біології, або просто використати цю інформацію як якір, і пірнути у глибини розуміння, шо ж таке той наш організм і як йому краще житиметься)

сироїдом я ставати не планую (хоча є у мене надихаючий приклад друга, в якого це успішно вийшло), але зараз їм значно більше зелені і почала пити такі коктейлі і просто смузі на сніданок. моєму організму це подобається. на картинці (шось вперло мене малювати такі інфографіки)) наглядно показано рецепт приготування такого коктейлю: вода, зелень (салат або шпинат, чи обоє), банан (додає трохи солодкого смаку), лимон і м'ята - опціонально. а якщо замінити зелень мигдалем і зробити мигдальне молоко, вийде фруктовий смузі, з будь-яким фруктом на вибір.

green


і кілька цікавих цитат.
перша про те, чому м'ясо так важко засвоюється організмом, пізнавально:
Задумайтесь: эти белки были созданы организмом коровы, для коровы и, между прочим, из травы. Эти белки поступают в наш организм в виде сложных длинных молекул, состоящих из множества аминокислот. Нашему организму приходится изрядно потрудиться, разнимая и переставляя местами все эти чужие («ношеные») аминокислоты.

В противоположность этому получение белков из зелени наиболее предпочтительно для нашего организма, так как в зелёных листьях белки находятся в форме свободных аминокислот. В этом случае вы получаете все необходимые вашему организму аминокислоты, созданные из солнечного света и хлорофилла. Из этих новых (не старше зелени) аминокислот ваш организм легко сложит вашу собственную, уникальную молекулу ДНК.

про причини раку:
Доктор Уорбург изучил окружающую среду раковой клетки. Нормальная здоровая клетка претерпевает неблагоприятное изменение, когда она не может больше поглощать кислород, необходимый для превращения глюкозы в энергию. В отсутствие кислорода клетка возвращается к первичной программе питания, конвертирующей глюкозу посредством ферментации. Производимая процессе ферментации молочная кислота понижает клеточный кислотно-щелочной баланс (pH) и нарушает способность ДНК и РНК контролировать деление клетки. Затем раковые клетки начинают размножаться. Одновременно молочная кислота начинает разрушать клеточные энзимы, что причиняет острую боль в месте поражения. Возникает рак, быстрорастущее внешнее клеточное покрытие с сердцевиной, состоящей из мертвых клеток.

а це просто цікаво про м'ясо:
Жизнь растений зависит от солнечного света, а наша жизнь зависит от растений. Даже когда люди употребляют в пищу животных, они едят их ради питательных веществ, которые животные получили, употребляя в пищу растения. Вот почему люди почти никогда не едят хищных животных, а едят только травоядных. Древние палестинские учения, ислам и многие другие религии запрещают есть таких хищных зверей и птиц, как львы, тигры, леопарды, лисы, орлы, пеликаны и т. д. Моя бабушка вспоминала, что во время войны её голодные родственники ели мясо хищных животных и птиц и тяжело заболели. В то же время ни одно живое существо (в том числе и хищники) не могло бы выжить,если бы не питалось растениями. Все мы знаем, что собаки и кошки время от времени едят траву.

книжка є тут у пдф і в мене для кіндла теж є, кому цікаво, звертайтесь)

Date: 2014-06-06 06:39 pm (UTC)
From: [identity profile] aisilat.livejournal.com
цікаво щодо смузі. я дуже швидко голоднію, так було навіть за часів, коли я не була вегетаріанкою. мені треба їсти разів п'ять на день, салати не враховуються. якщо фізично працюю - не так, а якщо якісь важкі завдання на роботі, що треба багато думати - то все, кожні дві години треба щось з'їсти.

Date: 2014-06-09 10:04 am (UTC)
From: [identity profile] rainy-lily.livejournal.com
я от помітила, шо у мене таке з м'ясом - тільки шматок потрапляє до рота, всеее, звірський апетит. а якщо тиждень не їсти, зразу так легко, апетиту величезного немає, сніданку зі смузі на години 3-4 вистачає)

Date: 2014-06-09 10:12 am (UTC)
From: [identity profile] aisilat.livejournal.com
але мені м'ясо не потрапляло вже багато років )

Date: 2014-06-09 10:14 am (UTC)
From: [identity profile] rainy-lily.livejournal.com
може якийсь інший вид тваринного білка, типу домашнього сиру? кажуть, він теж викликає залежність, як м'ясо)

Date: 2014-06-09 10:25 am (UTC)
From: [identity profile] aisilat.livejournal.com
сир я не дуже люблю, з молочки тільки йогурт.

Date: 2014-06-10 11:19 am (UTC)
From: [identity profile] rainy-lily.livejournal.com
цукор? бо я вже без варіантів)

Date: 2014-06-10 12:49 pm (UTC)
From: [identity profile] aisilat.livejournal.com
обмін речовин, мабуть. я зараз вивчаю безглютенову дієту - може, покращає мені.

Date: 2014-06-06 07:08 pm (UTC)
From: [identity profile] atanoissapa.livejournal.com
ооо, хочу для кіндла. Скинь, будь-ласка! passionata(собачка)ukr.net

Date: 2014-06-09 10:04 am (UTC)
From: [identity profile] rainy-lily.livejournal.com
завтра скину, бо він у мене виявляється на роботі)

Date: 2014-06-09 10:05 am (UTC)
From: [identity profile] atanoissapa.livejournal.com
ок, чекатиму, дякую!

Date: 2014-06-06 07:38 pm (UTC)
From: [identity profile] purpuring.livejournal.com
спасибо, очень интересно будет почитать! мы с мужем уже полгода как перестали есть мясо, но есть много зелени и овощей пока не очень получается, много чего еще вредного надо исключать)

Date: 2014-06-09 10:06 am (UTC)
From: [identity profile] rainy-lily.livejournal.com
о, ти є, десь зникала, приємно знову почути)
я стараюся раз в день їсти велику тарілку салату - і моя совість спокійна)

Date: 2014-06-07 06:38 am (UTC)
From: [identity profile] forest-people.livejournal.com
А на каком языке она в пдф?)

Date: 2014-06-09 10:05 am (UTC)
From: [identity profile] rainy-lily.livejournal.com
російською)

Date: 2014-06-13 01:47 pm (UTC)
From: [identity profile] filosoftka.livejournal.com
А що їдять сироїди взимку?

Date: 2014-06-13 04:53 pm (UTC)
From: [identity profile] rainy-lily.livejournal.com
замочують зерна (гречку, пшеницю) і вони набухають-м'якнуть, капустку, буряк, яблука, сухофрукти.

Date: 2014-06-15 03:15 pm (UTC)
From: [identity profile] filosoftka.livejournal.com
Цікаво. Якось ніколи не цікавилася таким видом харчування, може було б варто щось знати?..

Date: 2014-06-15 03:17 pm (UTC)
From: [identity profile] rainy-lily.livejournal.com
це треба бути фанатом, щоб так жити. і мені здається, краще сироїдство використовувати для сеансів очищення організму, бо кажуть про побічні його ефекти при постійному такому способі життя - наприклад, проблеми з серцем.

Date: 2014-06-15 03:35 pm (UTC)
From: [identity profile] filosoftka.livejournal.com
Очищення організму це класна штука, якщо її практикувати. Я поки що не змогла ані разу себе змусити. Встид.

Date: 2014-06-15 03:42 pm (UTC)
From: [identity profile] rainy-lily.livejournal.com
ніколи не пізно почати) літо для цього чудово підходить) можу скерувати і дати поради щодо продуктів, якщо вирішиш щось таке робити)

Expand Cut Tags

No cut tags

Most Popular Tags

Style Credit

Page generated Sep. 23rd, 2017 09:56 pm
Powered by Dreamwidth Studios
June 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 2014